Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin
  • Twitter
Home
Frieda Gijbels

Main navigation

  • Home
  • Over Frieda
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Oudsbergen
  • Agenda
  • Contact
Lees voor
Zoeken Menu

Main navigation

  • Home
  • Over Frieda
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Oudsbergen
  • Agenda
  • Contact

Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin
  • Twitter
Lees voor
Close search modal

Search in Frieda Gijbels

Frieda Gijbels

Kamerlid

Kruimelpad
  • Home
  • Nieuws
  • Teleconsultaties - Schriftelijke vraag aan minister Vandenbroucke
Lees voor

Teleconsultaties - Schriftelijke vraag aan minister Vandenbroucke

Gepubliceerd op donderdag 17 februari 2022

4 januari 2022: 

Mijnheer de minister,

In het nieuwe akkoord artsen-ziekenfondsen worden nomenclatuurnummers voorzien voor telefonische raadpleging en videoraadpleging. Het aantal wordt beperkt per patiënt (4 van elk per jaar) en per arts (max 20% van de raadplegingen). De aanleiding om het aantal teleconsultaties af te bakenen zou er komen omdat er door sommige artsen een overdreven gebruik van de (voorlopige) nomenclatuur voor teleconsultaties werd vastgesteld. Aangezien ik de cijfers over deze outliers niet terugvind op de website van het RIZIV, stel ik u graag de vraag via deze weg:

Kan u een overzicht geven van het gebruik van de nomenclatuur voor teleconsultatie, met zicht op de outliers en de spreiding, zowel voor artsen, artsen-specialisten als andere zorgverstrekkers?

Kan u dit overzicht opsplitsen per provincie?

Met dank voor uw antwoorden,

Frieda Gijbels

17 februari 2022

In de eerste plaats vindt u een globaal overzicht van het gebruik van de pseudonomenclatuurcode voor teleconsulten 101135. Deze gegevens zijn afkomstig van een analyse van de gegevens die de verzekeringsinstellingen aan het RIZIV hebben gezonden over de boekhoudperiode van 1 januari 2020 tot en met 30 juni 2021 (laatste beschikbare gegevens op 18 januari 2022). 

U vindt hieronder het totaal aantal teleconsulten per specialisme tussen maart 2020 en juni 2021, alsook het aantal unieke patiënten en zorgverleners achter dit verbruik. 

TABEL 1

Het gemiddelde aantal teleconsulten per specialism vindt u in de voorlaaste kolom van deze tabel. Men stelt vast dat 89,28% van het verbruik van code 101135 werd geleverd door huisartsen die tussen maart 2020 en juni 2021 ten minste eenmaal gebruik hebben gemaakt van teleconsultatie. Bovendien zagen zij hun telepatiënten in deze periode gemiddeld meer dan tweemaal. In de laatste kolom zien we de uitschieters dit wil zeggen dat 5% van de huisartsen meer dan 3.767 teleconsulten hadden (95ste percentiel)

Hieronder vindt u boxplots per specialisme, voor het dienstjaar 2020, van het percentage teleconsulten in vergelijking met andere contacten (zie in bijlage voor de nomenclatuurcodes die bij een contact horen) van zorgverleners (de groene punten vertegenwoordigen outlier en het kruis, het gemiddelde). 

FIGUUR 1

Tot slot vindt u een histogram van de verschillende gemiddelde percentages teleconsulten (101135) in vergelijking met de andere contacten die per provincie voor de prestaties 2020 zijn verstrekt. We moeten echter heel voorzichtig zijn bij het interpreteren van deze geografische resultaten, want we werken met het contactadres van de zorgverleners om een praktijk te lokaliseren (opgegeven door de arts bij zijn inschrijving bij het RIZIV) en niet de plaats waar ze daadwerkelijk werken, omdat we niet over deze informatie beschikken, maar ook omdat veel zorgverleners op meerdere plaatsen tegelijk werken.

FIGUUR 2

Bron van de 2 grafieken en de tabel: gegevens over de terugbetaling van de gezondheidszorg (boekhouding) voor 2020 en de eerste helft van 2021 (laatste beschikbare databank per 18 januari 2022).

Gelieve ons te contacteren voor meer informatie omtrent tabellen en figuren. 

Lees hieronder verder
teleconsultatie
Onderwerpen
Volksgezondheid

Deel met anderen

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Whatsapp
  • E-mail
  • Copy url
Terug naar boven

Meest recente berichten

Terug naar nieuwsoverzicht
Frieda Gijbels - Tandarts-Parodontologe, PhD - Praktijk

Tandzorg voor personen met een handicap

4 juni 2025
Lees meer
Frieda Gijbels

Spermadonatie

4 juni 2025
Lees meer
(c) Thinkstock

Het recht om te weten wie je bent

3 juni 2025
Lees meer

Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin
  • Twitter

Frieda Gijbels

  • Over Frieda Gijbels
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Contact

Onderwerpen

  • Volksgezondheid
  • Tandzorg en Mondhygiëne
  • Ziekenhuizen en financiering
  • Meer onderwerpen

Stel je vraag

N-VA-Kamerfractie
Leuvenseweg 21
1000 Brussel
frieda.gijbels@n-va.be

Lid worden van de N-VA

Footer menu

  • Disclaimer
  • Privacy
  • Sitemap

© 2025 

N-VA, Koningsstraat 47 bus 6, 1000 Brussel | info@n-va.be | +32 2 219 49 30