Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin
  • Twitter
Home
Frieda Gijbels

Main navigation

  • Home
  • Over Frieda
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Oudsbergen
  • Agenda
  • Contact
Lees voor
Zoeken Menu

Main navigation

  • Home
  • Over Frieda
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Oudsbergen
  • Agenda
  • Contact

Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin
  • Twitter
Lees voor
Close search modal

Search in Frieda Gijbels

Frieda Gijbels

Kamerlid

Kruimelpad
  • Home
  • Nieuws
  • Aantal prestaties geconventioneerden en gedeconventioneerden kinesitherapie - Schriftelijke vraag aan minister Vandenbroucke
Lees voor

Aantal prestaties geconventioneerden en gedeconventioneerden kinesitherapie - Schriftelijke vraag aan minister Vandenbroucke

Gepubliceerd op donderdag 29 juni 2023

23 april 2023: 

De notificatieperiode voor een wijziging van conventiestatus voor kinesitherapeuten liep op 29 maart 2023 af. In maart stelde ik u een mondelinge vraag over de conventiegraad voor kinesitherapeuten en u gaf aan dat het te vroeg was om stabiele cijfers mee te delen. De beroepsgroep AXXON publiceerde de voorlopige cijfers en spreekt van een toetredingspercentage van 70,2 %. De conventiecommissie van 25 april zou met definitieve en gedetailleerde cijfers komen per gewest, geslacht en leeftijdscategorie.

1. Kunt u de cijfers (conventiegraad) per geslacht, gewest en per leeftijdscategorie meedelen? Zijn er ook cijfers per provincie bekend en kan u die geven?

2. Zijn er gegevens bekend met betrekking tot de activiteitsgraad (voltijdequivalenten)? Op welke manier wordt die bepaald? Kunt u die uitsplitsen per geslacht, gewest, indien mogelijk per provincie en leeftijdscategorie?

3. Kunt u een gedetailleerd overzicht bezorgen van het aantal prestaties uitgevoerd door geconventioneerde kinesitherapeuten enerzijds en gedeconventioneerde kinesitherapeuten anderzijds? Graag uitgesplitst per gewest, provincie, geslacht en leeftijdscategorie van de zorgverlener.

29 juni 2023: 

1. Voor de conventiegraad van 2022 : het aantal kinesitherapeuten die de overeenkomst van 2022 (29/03/2023) hebben ondertekend, wordt gedeeld door het aantal kinesitherapeuten met een boekhoudkundig profiel in 2020 (>1 prestatie in 2020), plus het aantal kinesitherapeuten dat een RIZIV-nummer heeft verkregen in 2021.

1.1 De conventiegraad kinesitherapeuten voor 2022 per geslacht is als volgt: tabel 

1.2. De conventiegraad kinesitherapeuten voor 2022 per leeftijdscategorie is als volgt: tabel 

1.3. De conventiegraad van kinesitherapeuten voor 2022 per gewest, per provincie is als volgt: tabel

1.4. De conventiegraad kinesitherapeuten voor 2022 per gewest en leeftijd is als volgt: tabel

2. Voor wat betreft de activiteitsgegevens zoals voltijdse equivalenten, baseren we ons  op het laatst beschikbare volledige boekjaar: 2021, waarbij we kijken naar de situatie van de zorgverlener op 31 december 2021 om zijn conventiestatus te bepalen. Om een voltijds equivalent te bepalen, kijken we naar de mediaan van de  terugbetaalde bedragen in 2021 voor de leeftijdsgroep 45-54 jaar en stellen we deze waarde als benchmark met een maximale waarde van 1 VTE per persoon.

2.1 Voltijds equivalenten (VTE) per conventiestatus in 2021 voor kinesitherapeuten per geslacht zijn als volgt: tabel

2.2. Het aantalvoltijds equivalenten (VTE) per conventiestatus in 2021 voor kinesitherapeuten per geslacht is als volgt: tabel

2.3. Het aantal voltijdse equivalenten (VTE) per conventiestatus in 2021 voor kinesitherapeuten per gewest, per provincie is als volgt: tabel

2.4. Het aantal voltijds equivalenten (VTE) per conventiestatus in 2021 voor kinesitherapeuten per gewest, per leeftijdscategorie is als volgt: tabel

3. Voor activiteitsgegevens zoals aantal prestaties (Qty in %), baseren we ons op het laatst beschikbare volledige boekjaar: 2021, waarbij we kijken naar de situatie van de zorgverlener op 31 december 2021 om zijn conventiestatus te bepalen.   

3.1. Aantal prestaties, per conventiestatus in 2021 voor kinesitherapeuten per geslacht: tabel

3.2. Aantal prestaties, per conventiestatus in 2021 voor kinesitherapeuten per geslacht: tabel

3.3. Aantal prestaties per conventiestatus in 2021 voor kinesitherapeuten per gewest, per provincie: tabel

3.4. Aantal prestaties per conventiestatus in 2021 voor kinesitherapeuten per gewest, per leeftijdscategorie: tabel

Gelieve contact op te nemen voor tabellen en figuren.

Lees hieronder verder
revalidatie
Onderwerpen
Kinesitherapie en Verpleging

Deel met anderen

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Whatsapp
  • E-mail
  • Copy url
Terug naar boven

Meest recente berichten

Terug naar nieuwsoverzicht
© Getty Images

Frieda Gijbels: “N-VA stopt de jaarlijkse verspilling van miljoenen door ziekenfondsen”

24 juni 2025

Jaarlijks verdwijnt er gemiddeld 3,4 miljoen euro aan belastinggeld door fouten van de ziekenfondsen. Geld dat verkeerd werd uitbetaald, maar niet kan worden teruggevorderd. Dat blijkt uit cijfers die Frieda Gijbels opvroeg bij minister van Volksgezondheid.

Lees meer
© Emy Elleboog

Frieda Gijbels eist uitleg over donorschandaal: “FAGG wist het al in 2023”

19 juni 2025
Lees meer
Frieda Gijbels - Tandarts-Parodontologe, PhD - Praktijk

Tandzorg voor personen met een handicap

4 juni 2025
Lees meer

Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • Linkedin
  • Twitter

Frieda Gijbels

  • Over Frieda Gijbels
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Contact

Onderwerpen

  • Volksgezondheid
  • Tandzorg en Mondhygiëne
  • Ziekenhuizen en financiering
  • Meer onderwerpen

Stel je vraag

N-VA-Kamerfractie
Leuvenseweg 21
1000 Brussel
frieda.gijbels@n-va.be

Lid worden van de N-VA

Footer menu

  • Disclaimer
  • Privacy
  • Sitemap

© 2025 

N-VA, Koningsstraat 47 bus 6, 1000 Brussel | info@n-va.be | +32 2 219 49 30